آسانسور مجتمع سینای شهرستان سنندج پلمب شد

پیرو شکایت یکی از شهروندان، از غیر استاندارد بودن آسانسور یکی از اماکن عمومی شهرستان سنندج، آسانسور مجتمع سینای شهرستان سنندج پلمب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، کارشناس نظارت بر اجرای استاندارد این اداره‌کل در گفتگویی گفت: یکی از شهروندان سنندجی که نخواسته هویتش فاش شود به اداره کل استاندارد کردستان مراجعه و از بی کیفیتی و خطرآفرینی دستگاه آسانسور مجتمع سینای شهر سنندج به این اداره‌کل شکایت کرد.

شاهین جاهد عنوان کرد: اداره‌کل استاندارد پیرو شکایت این شهروند و با توجه به اینکه مکان مورد نظر عمومی بوده، دستور بررسی موضوع را طبق قوانین و مقررات لازم به شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده مرکز ملی تایید صلاحیت ایران داد که بررسی‌های صورت گرفته حاکی از آن است، نصب این دستگاه بدون استانداردهای لازم و تاییدیه‌ی ایمنی انجام شده است، به همین منظور با دستور اکید اداره کل استاندارد استان کردستان دستگاه آسانسور این مکان عمومی توسط بازرس شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده پلمپ شد.

وی در پایان اظهار داشت: در راستای حفظ سلامت و ایمنی  شهروندان و استانداردسازی آسانسورهای اماکن عمومی شهر سنندج تعداد زیادی از آسانسورهای اماکن عمومی، ادارات دولتی، بیمارستان‌ها و ساختمان پزشکان پلمب شده و در حال استانداردسازی می‌باشند.