افتتاح دهمین دفتر ارتباط با استاندارد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در راستای گرامیداشت هفته ی وحدت، دهمین دفتر ارتباط با استاندارد با حضور مدیرکل استاندارد کردستان و مدیرکل ارشاد اسلامی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی استاندارد استان کردستان: منصور لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان با اشاره به بند 24 اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در راستای اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و پیرو مصوبات شورای استاندارد و شورای سیاستگذاری تدوین و ترویج استاندارد و ایجاد تعامل اداره کل با دستگاه های اجرایی استان مقرر شد؛ دفاتر ارتباط با استاندارد راه اندازی شود.
وی به اهمیت دفاتر استاندارد در مراکز علمی اشاره کرد و گفت: وجود دفاتر استاندارد در دانشگاه ها این امکان را برای اداره کل فراهم میکند که از آزمایشگاه های این مراکز جهت آزمایش محصولات استفاده کند همچنین یکی از خواسته های مراکز رشد، استانداردسازی محصولات تولید شده می باشد.
مدیرکل استاندارد استان کردستان در رابطه با نفوذ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأثیرگذاریش بر جامعه بیان کرد: با توجه به اینکه ارشاد اسلامی متولی فرهنگ جامعه است می تواند یاری دهنده بسیار بزرگی در ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه باشد، ارشاد اسلامی با فرهنگ سازی و آموزش همگانی می تواند استاندارد را به هدف خود که آگاه سازی جامعه است برساند.