انجام ۴۸۱۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی کردستان

 مدیرکل استاندارد استان کردستان در هشتمین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان از ۴۸۱۰ مورد بازرسی واحدهای صنفی استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان  با بیان اینکه تا کنون 25 کد شناسایی واحد تولید طلا در کردستان صادر شده است، گفت: وضعیت طرح فاکتورهای متحدالشکل و درج کد طلا در فاکتورها متاسفانه در استان نامطلوب است و 12 کد به دلیل عدم فعالیت باطل شده است.

وی با بیان اینکه فاکتورها فاقد سربرگ و مهر بوده و اطلاعات خرید کامل نیست، اذعان کرد: یکی از مشکلات این حوزه عدم تعیین تکلیف واحدهای فروشنده طلای دست دوم توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه و اتاق اصناف است.

مدیرکل استاندارد استان کردستان با ارایه ی آماری در زمینه گشت‌های بازرسی طلا در سال‌جاری افزود: تعداد 63 گشت مشترک از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه در استان انجام شده است.

لهونیان با اشاره به 414 مورد بازرسی از واحدهای عرضه‌ی فلزات گرانبها و طلافروشی‌های استان طی مدت زمان ذکر شده، گفت: 690 گرم طلای غیر استاندارد از ابتدای امسال تا کنون در سطح واحدهای تولیدی استان شناسایی، ضبط و قیچی شده است.

وی در پایان اظهار کرد: بیجار با 9 مورد گشت بیشترین میزان انجام گشت‌های مشترک را در سطح استان به خود اختصاص داده‌اند.