بازرسی از کارخانه های شیر شهرستان سقز

در راستای حفظ امنیت و سلامت جامعه به ویژه کودکان و دانش آموزان از واحدهای تولیدی لبنیات شهرستان سقز، در اسفند ماه سال جاری بازرسی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، خالد زرافشان نماینده استاندارد در شهرستان سقز با بیان اینکه مصرف روزانه شیر برای حفظ سلامت بسیار حائز اهمیت است و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند گفت: سازمان ملی استاندارد توجه ویژه ای به سلامت و ایمنی شهروندان به ویژه کودکان و دانش‌آموزان را دارد، بر همین اساس طبق قوانین و مقررات الزام کرده است تا کارشناسان این سازمان به صورت مستمر به نمونه برداری از محصولات و بازرسی از واحدهای تولیدی بپردازند.

وی در ادامه بیان داشت:با توجه به اینکه یکی از مهمترین مواد غذایی شیر توزیعی در مدارس می باشد، این محصول باید با استانداردهای لازم منطبق بوده و تاریخ مصرف و انقضاء آن همواره کنترل شود.

زرافشان در ادامه اظهار داشت: ضمن بازرسی از کارخانه های شیر، شیر مدارس نیز مورد کنترل قرار گرفت، وی همچنین به شهروندان توصیه کرد، هنگام خرید محصول به تاریخ مصرف، انقضاء، شرکت تولیدی و نشان و کد استاندارد توجه کرده و در صورت عدم وجود این موارد به اداره کل استاندارد کردستان مراجعه و یا جهت رسیدگی به شکایات، با شماره تماس ۱۵۱۷ ارتباط برقرار کنند.

نماینده استاندارد سقز در پایان عنوان کرد: اداره کل استاندارد پیرو دریافت شکایات با کارخانه های متخلف برخورد خواهد کرد.