برگزاری همایش دهیاران شهرستان سرو آباد

همایش دهیاران شهرستان سروآباد، آذر ماه سال جاری با حضور معاون فرماندار سروآباد، نماینده استاندارد در شهرستان سروآباد و 70 نفر از از دهیاران و بخشداران مناطق مرکزی و اورامان در فرمانداری شهرستان سروآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، در این همایش تورج احمدی زاد نماینده استاندارد در شهرستان سروآباد به بیان گزارشی در ارتباط با فعالیت های استاندارد پرداخت و گفت: یکی از مهمترین وظایف سازمان ملی استاندارد ایران حفظ سلامت و ایمنی آحاد جامعه می باشد و در این راستا با اجرای طرحی  با عنوان طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) به نظارت و بازرسی سطح بازار و واحدهای تولیدی می پردازد تا از این طریق از عرضه و تولید محصولات تاریخ مصرف گذشته و غیر استاندارد جلوگیری کند.

وی همچنین یکی دیگر از اهداف استاندارد را ترویج فرهنگ استاندارد دانست و عنوان کرد: اداره کل استاندارد کردستان در این راستا اقدامات زیادی را انجام داده که یکی از این اقدامات ترویج استاندارد در میان دانش آموزان می باشد.

احمدی زاد در ادامه به بیان تاریخچه استاندارد در استان و شهرستان سروآباد پرداخت و ضمن ارائه گزارش عملکرد 8 ماه اول سال 95 استاندارد در شهرستان سروآباد، خواستار همکاری دهیاران جهت ترویج فرهنگ استاندارد در روستاها با استاندارد شد.

در پایان جلسه با هدف آشنایی هر چه بیشتر با استاندارد و ترویج این فرهنگ به حاضرین کتابچه آشنایی با استاندارد داده شد.