تشکیل جلسه بررسی وضعیت مهد کودک های شهرستان سروآباد

در راستای بررسی وضعیت استاندارد بودن مهدکودک های شهرستان سروآباد، جلسه‌ای به همین منظور در اداره بهزیستی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: جلسه‌ی مشترکی به منظور بررسی وضعیت مهدکودک‌های خصوصی که زیر نظر سازمان بهزیستی پروانه فعالیت دارند، با حضور رییس اداره بهزیستی و  نمایندگان استاندارد، شبکه بهداشت و مدیران مهد کودک ها ی شهرستان سروآباد، تشکیل شد.

نماینده استاندارد در شهرستان سروآباد گفت: سازمان ملی استاندارد ایران نسبت به حفظ امنیت و سلامت کودکان بسیار حساس است تا جایی‌که در قوانین و مقررات خود بازرسی از پارک‌های کودک، شهربازی ها و تجهیزات بازی مهدکودک‌ها را الزام کرده و کارشناسان سازمان نیز به صورت ادواری به بازرسی از این اماکن می پردازند.

 تورج احمدی زاد با اشاره به استاندارد 8905 مهد کودک‌ها خطاب به مدیران و مربیان مهدکودک‌ها عنوان کرد: ارائه بهتر خدمات و رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی در مراکز مهد کودک‌ها بسیار حایز اهمیت است و بی توجهی به این مهم پیامد‌های ناخوشی را در پی دارد. وی ضمن آموزش های عملی در ارتباط با رعایت استاندارد به حاضرین، اعلام کرد: مراکزی که خواستار دریافت پروانه استاندارد تشویقی می باشند می توانند به این نمایندگی مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، به درخواست اداره بهزیستی مقرر شد در قالب گشت‌های مشترک در مهر ماه امسال از مهدکودک‌های شهرستان  بازدید به عمل آید.