تشکیل دومین جلسه شورای سیاستگذاری تدوین و ترویج استاندارد‌ها در کردستان

مدیرکل استاندارد کردستان عنوان کرد: برای استانداردسازی آسانسورها وشهربازی های سطح استان نیاز به استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان؛ منصور لهونیان روز دوشنبه آبان ماه سال جاری، در جلسه شورای سیاست گذاری تدوین و ترویج استانداردها که در اداره‌کل استاندارد کردستان با حضور مدیران کل و رابطین استاندارد دستگاه های اجرایی ذیربط استان تشکیل شد، با اشاره به بند ۲۴ سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت:  با توجه به اینکه امسال تمامی برنامه ها در راستای اقتصاد مقاومتی شکل گرفته باید برای تمامی کالاها استاندارد تدوین و اجرا گردد.

وی عنوان کرد: بر اساس  سیاست های اقتصاد مقاومتی، وظایفی برای سازمان ملی استاندارد ایران  تعیین شده که به تنهایی از عهده آن بر نمی آید و در این راستا نیاز به همکاری و همراهی سایر ارگان ها و نهادها دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال فعالیت های استاندارد در زمینه اقتصاد مقاومتی باید شتاب بیشتری داشته باشد، اظهارداشت: علی رغم تمامی پیگیری های انجام شده و رسالت هایی که برای استاندارد در اقتصاد مقاومتی تعیین شده هنوز استاندارد عضو کارگروه و کمیته اقتصاد مقاومتی در استان ها نشده است.

لهونیان به اقدامات انجام شده این اداره کل در سال جاری اشاره کرد و افزود: تاکنون هشت دفتر ارتباط با استاندارد در مراکز علمی و دستگاه های اجرایی ذیربط  راه اندازی شده و رابطین استاندارد دراستان مشخص شدند.

وی با بیان اینکه  کردستان زمینه ایجاد دفاتر استاندارد جزو استان های پیشرو در کشور است، بیان کرد: هم اکنون انعقاد چند تفاهم نامه دیگر به منظور راه اندازی دفاتر ارتباط با استاندارد با نهادها و سازمان های مختلف در استان آماده شده است.

وی ضمن تشکر از شورای اسلامی استان کردستان در خصوص همکاری با استاندارد اظهارداشت: برای استانداردسازی آسانسورها وشهربازی های سطح استان نیاز به استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی داریم.

مدیرکل استاندارد کردستان از اجرای طرح سفیر استاندارد در استان خبرداد و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط طرح سفیر استاندارد را به عنوان استان پایلوت در سطح کشور، اجرایی کنیم و از ظرفیت مدارس و دانش آموزان در راستای ترویج استاندارد بهره مند شویم.