تشکیل دومین جلسه کمیته مصالح ساختمانی در مریوان

به منظور بررسی ساخت و سازهای مصالح ساختمانی، جلسه‌‌ی کمیته مصالح ساختمانی به همت اداره استاندارد شهرستان مریوان تشکیل شد‌.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، جلال سجادی مسئول نمایندگی شهرستان مریوان ضمن اشاره به زلزله کرمانشاه و اینکه استفاده از مصالح ساختمانی غیراستاندارد علت اصلی تخریب ساختمانها بود گفت:  الزام و رعایت استانداردها در ساخت و سازها بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص نقش ادارات و سازمان های ناظر در ساخت و ساز بسیار مهم است.

وی با اشاره به وجود ۱۴ واحد تولیدی سنگدانه در شهرستان عنوان کرد: از این تعداد پنج واحد دارای پروانه استاندارد هستند که دیگر واحدهای تولیدی در مرحله دریافت پروانه هستند و در صورت عدم دریافت پروانه با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

سجادی همچنین اظهار داشت: از سه واحد تولیدی بتن آماده در شهرستان، یک واحد دارای پروانه و دو واحد دیگر پروانه استانداردشان تعلیق شده که در مرحله رفع تعلیق می باشد و در صورت عدم رفع تعلیق تا شروع مجدد فصل کاری با آنها برخورد قانونی خواهد شد، او همچنین از وجود یک مورد واحد تولیدی تیرچه دارای پروانه استاندارد خبر داد.

گفتنی است در این جلسه ضمن بررسی اهمیت و نحوه دریافت گواهی ایمنی استاندارد آسانسور مورد استفاده در ساختمان ها بحث و مقررشد در مریوان نیز همانند سایر شهرستان های استان صدور پایانکار  توسط شهرداری منوط به دریافت گواهی ایمنی استاندارد آسانسور باشد.