جعفر توان: نظارت بر چرخه تولید نان باید بیشتر شود

جلسه کمیته ماده ۱۱۰ آرد و نان با حضور فرماندار، بخشداران و ادارات استاندارد، شبکه بهداشت، جهاد کشاورزی، تعاون روستایی صنعت معدن تجارت، نیروی انتظامی، اتحادیه و اصناف در فرمانداری دیواندره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، جعفر توان فرماندار دیواندره گفت: آرد و نان یک محصول حیاتی است و با توجه به اینکه مستقیما با سلامت جامعه در ارتباط است باید با جدیت و حساسیت کامل بررسی شود.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر کار سیلوها، کارخانجات آرد و نانوایی ها باید بیشتر شود افزود: اعضای کمیته گندم، آرد و نان و دستگاههای متولی باید بازرسی های مداوم و نظارت مجدانه بر خبازیهای شهرستان داشته باشند.

توان در پایان ضمن درخواست برخورد جدی با واحدهای متخلف بیان داشت: از واحدهای خبازی انتظار می رود به وزن چونه، کیفیت نان و رعایت بهداشت و استاندارد توجه کنند ونان با کیفیت و مرغوب را به مردم عرضه نمایند.

در ادامه ی جلسه سیروس کاکی نماینده استاندارد در شهرستان گزارشی از اقدامات اداره استاندارد در سه ماهه ی اول سال را ارائه داد و اشاره کرد: گشت های مشترک آرد و نان با حضور ادارات فرمانداری استاندارد و صنعت معدن تجارت و مرکز بهداشت به صورت هفتگی برگزار می گردد و نمونه برداری و نطارت بر کنترل کیفی و چرخه ی تولید آرد در کارخانجات آرد به صورت مستمر و با جدیت در دستور کار است.