دیدار مدیرکل استاندارد با فرماندار مریوان

در راستای بازگشایی مرز پیله وری خانم شیخان در مریوان، فروردین ماه سال جاری مدیرکل و معاون ارزیابی انطباق استاندارد استان کردستان با فرماندار شهرستان مریوان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، شفیعی فرماندار مریوان ضمن رونمایی از نقشه اولیه‌ی مرز خانم شیخان مساحت این مرز را نزدیک به 10 هکتار بیان و اعلام کرد: با توجه به توافق اولیه با شرکت پیمانکار زیر ساخت مناسبی برای استاندارد در نظر گرفته می‌شود که به زودی تائید نهایی خواهد شد، همچنین تمهیدات لازم جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز استاندارد در مرز خانم شیخان در نظر گرفته شده است.

منصور لهونیان مدیر کل استاندارد کردستان نیز با مطرح کردن نیازهای استاندارد در مرز خانم شیخان گفت: اداره‌کل استاندارد استان کردستان جهت صدور تائیدیه استاندارد برای کالاهای وارداتی، به ویژه لوازم خانگی در مرز باشماق و مرز خانم شیخان به تجهیزات آزمایشگاه همکار نیازمند است.

وی با ارائه‌ی هزینه تقریبی تجهیز آزمایشگاه همکار در مرز باشماق تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی استاندارد حفظ امنیت و سلامت مردم است، استقرار آزمایشگاه همکار و تجهیز آن توسط بخش خصوصی در مرز باشماق را ضروری می دانیم.

گفتنی است با عنایت به حجم گسترده تجارت در گمرک باشماق راهکارهای تقویت حضور استاندارد در گمرک و همچنین شهرستان مریوان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.