دیدار مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان

در دی ماه سال جاری وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، دیدار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان؛ حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در رابطه با ارتباط استاندارد و صادرات بیان داشت: با توجه به اینکه کردستان سکوی صادرات کشور است، استانداردسازی و ملزم کردن همه بخش های صادرات کشور به رعایت آن، در اقتصاد کشور نقش مهمی خواهد داشت.

وی همچنین به رقم 6 میلیار دلار صادرات از مرزهای کردستان اشاره کرد و افزود: این رقم بالا در شرایطی است که تمامی مرزهای ما از گمرک برخوردار نیست، و اگر استان کردستان تجهیز شود قطعا می‌توانیم بازار پایداری در مرز‌های استان داشته باشیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در ادامه اظهار داشت: استان کردستان اشتراکات فرهنگی زیادی با اقلیم کردستان عراق دارد که این اشتراکات فرهنگی موجب علاقه مندی بیشتر مردم عراق به استفاده از کالا و خدمات کشور ایران نسبت به سایر کشورها شده است.

در ادامه مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی ایران با تأکید سخنان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: جهت پیشبرد استاندارد باید آزمایشگاه‌های گمرک کردستان تجهیز شود و قطعا در این زمینه استاندارد کردستان را یاری خواهیم کرد.