دیدار مدیر کل استانداردکردستان با فرماندار شهرستان مریوان

فروردین ماه سال جاری، منصور لهونیان به همراه هیات همراه با شفیعی فرماندار مریوان با هدف حل مشکلات استاندارد این شهرستان، دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، در این جلسه ابتدا لهونیان به توضیح مطالبی در خصوص اهمیت استاندارد پرداخت.

لهونیان ضمن بیان اینکه ساده ترین راه حل ممکن در ارتباط با مشکلات مرز همکاری هر چه بیشتر گمرک با استاندارد است عنوان کرد: با راه اندازی سیستم پنجره واحد در گمرک باشماق امید است مشکلات به نسبت کمتر شود.

مدیرکل استاندارد کردستان به الزامی بودن گواهی ایمنی تمامی شهربازی های سطح شهر اشاره کرد و از فرماندار مریوان در این خصوص درخواست همکاری لازم را کرد و بیان داشت: با توجه به اهمیت سلامت شهروندان، ارگان های مرتبط نیز باید همکاری های لازم را داشته باشند.

وی در مورد تاییدیه ایمنی ساختمان های دارای آسانسور افزود: با توجه به مکاتبات متعددی که این اداره با شهرداری در خصوص عدم صدور پایان کار تا دریافت گواهی ایمنی استاندارد انجام داده متاسفانه تاکنون شهرداری در این خصوص همکاری لازم را نداشته است.

در ادامه شفیعی فرماندار شهرستان مریوان ضمن خوش آمدگویی در مورد مشکلات و موارد مطرح شده از جمله مشکل آزمون دوره ای اوزان سبک و تاییدیه استاندارد شهربازی ضمن موافق بودن با اجرای این طرح ها گفت: حتما این موارد در جلسه شورای اداری مطرح و جهت حل آنها راه حل مناسب به تصویب خواهد رسید.

وی همچنین در خصوص مشکلات مرز بیان کرد: جلسه ای با مسئولین گمرک تشکیل خواهد شد که موارد مربوطه مطرح و رفع گردد.

فرماندار مریوان همچنین بیان داشت: باید اداره کل توجه ویژه ای به استاندارد مریوان به دلیل موقعیت تجاری و فرهنگی این شهرستان داشته باشد و ادامه داد هرچه نظارت استاندارد بر کالاهای تولید شهرستان و استان بیشتر باشد به نفع مردم و رونق بازار است.

شفیعی از تبدیل شهرستان مریوان به یک شهرستان فرهنگی گردشگری و صنعتی خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص باید دستگاههای اجرایی همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: قرار بر این است در سال جاری ۲۱ برنامه ملی و بین المللی در شهرستان برگزار شود که از مدیرکل استاندارد درخواست داریم برنامه های ملی و فرهنگی استاندارد را در شهرستان مریوان برگزا ر کنند.

در ادامه بطی رییس اداره صادرات و واردات استاندارد ضمن بیان مشکلات مرز باشماق به ارائه گزارشی از آمار صادرات و واردات پرداخت.

در پایان جلال سجادی مسئول استاندارد مریوان، گزارشی در ارتباط با فعالیت نمایندگی استاندارد، مشکلات نمایندگی استاندارد در رابطه با واحدهای مصالح ساختمانی، اجرای طرح آزمون اوزان سبک و عدم استاندارد شهربازی ارائه داد.