راه اندازی دفتر ارتباط با استاندارد در اداره کل آموزش و پرورش کردستان

در راستای تعامل دو سویه بین استاندارد و دستگاه‌های اجرایی، سیزدهمین دفتر ارتباط با استاندارد، امروز با حضور مدیران کل استاندارد و آموزش و پرورش در اداره کل آموزش و پرورش راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: مدیر کل استاندارد با اشاره به وجود زمینه های متعدد همکاری دو سازمان، این دفتر را حلقه ارتباطی جهت تبادل اطلاعات، انعکاس نیازها، انتظارات و هرگونه تعامل لازم در چارچوب اجرایی نمودن تفاهم نامه مشترک همکاری دو دستگاه دانست.

 وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین برنامه های استاندارد راه اندازی دفتر ارتباط با استاندارد است، عنوان کرد: یکی از اهداف راه اندازی این دفاتر، تقویت و ترویج فرهنگ استاندارد در سطح جامعه می باشد.

لهونیان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و پیرو مصوبات شورای استاندارد استان و شورای سیاست‌گذاری تدوین و ترویج استاندارد و ایجاد تعامل اداره کل با دستگاه‌های اجرایی استان مقرر شد، دفاتر ارتباط با استاندارد راه‌اندازی و تفاهم نامه‌هایی میان استاندارد و دستگاه‌های ذیربط منعقد شود.

مدیرکل استاندارد کردستان یادآور شد: این دفاتر در بخش های زیادی از ادارات دولتی راه اندازی شده و قرار است که در بخش های خصوصی و حتی تولیدی ها در سطح استان کردستان در آینده ی نزدیک راه اندازی گردد.

لهونیان در پایان اظهار داشت: آموزش و پرورش می‌تواند در راستای نهادینه‌سازی استاندارد، با توجه به رسالت خطیر خود و ماهیت وجودی خود در بحث تبلیغ و اطلاع‌رسانی در جامعه مؤثر باشد.

در پایان تفاهم نامه همکاری توسط مدیران کل دو اداره امضاء شد.