صدور مجوز فعالیت برای نانوایی های آزاد‌پز مریوان

در جلسه‌ی شورای آرد و نان شهرستان مریوان که در اداره صنعت و معدن این شهرستان تشکیل شد به اهمیت نان به عنوان مهمترین ماده غذایی اشاره شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: جلال سجادی مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان مریوان به اهمیت نان به عنوان نعمتی که عموم مردم از آن استفاده می‌کنند اشاره کرد و گفت: تولید نان یکی از گسترده‌ترین تولیدات غذایی است و وقتی که دامنه شمول یک ماده غذایی تا این حد گسترده باشد لازم است در تولید آن دقت و نظارت بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم استفاده از نان سالم در سلامت مردم و کاهش بیماری‌های گوارشی، گفت: از مهمترین وظایف استاندارد و دستگاه‌های ذیربط کنترل کیفیت تولید نان است که با نظارت و دقت هرچه بیشتر میتوان از کوچکترین موضوعی که در سلامت نان مشکل ایجاد کند جلوگیری و با تولیدکنندگان متخلف برخورد شود.

سجادی در تکمیل سخنانش بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعات این جلسه تعیین تکلیف نانوایی‌های آزادپز مریوان در رابطه با واگذاری آنها در شیفت بعد از ظهر بود که با بررسی‌ها و تصمیمات گرفته شده توسط اعضاء به ۵ مورد نانوایی که در صنف سنگک و بربری فعالیت داشتند مجوز داده شد.

مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان مریوان در پایان به نواقص یکی از کارخانه‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: به دلیل پایین بودن کیفیت آرد و عدم انطباق با استاندارد‌های لازم به این کارخانه تذکرات لازم داده شد که در صورت تکرار اعلام نواقص موضوع به دبیر کمسیون ارجاع و نسبت به کم کردن سهمیه کارخانه آرد تصمیمات لازم گرفته می شود.