ضرورت فرهنگ‌سازی استاندارد در جامعه

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه در نظام آموزشی ما فرهنگ‌سازی ضعیف است، فرهنگ‌سازی استاندارد در جامعه ضرورت دارد و برای نیل رسیدن به توسعه باید این بستر فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سید احسن علوی در مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد که در مجتمع فجر سنندج، برگزار شد، اظهار کرد: تلاشگران عرصه استاندارد محیط امنی را برای جامعه و آسایش زندگی اجتماعی تامین می‌کنند و نظارت سازمان ملی استاندارد ایران بر تمامی واحدهای تولیدی امری ضروری است که برای تامین امنیت جامعه به ویژه در عرصه بهداشت و سلامت مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی برای استاندارد ضعیف است، گفت: استانداردها هر روز تغییر می‌کنند و باید خود را با استانداردهای ملی و منطقه‌ای منطبق کنیم، تولیدات در سطح وسیعی وارد بازار می‌شود اما همه استاندارد را ندارند و برای اینکه احساس خطر نکنیم و ایمن باشیم باید نظارت‌ها قوی باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس بیان کرد: بسیاری از کارخانه‌ها در کشور و استان تعطیل هستند و باید دولت در این زمینه تدبیر اساسی انجام دهد تا تولیدکنندگان بتوانند انتظارات استاندارد را برآورده کنند.
علوی در پایان معرفی استاندار بومی برای استان را نقطه عطفی برای استان فرهنگی کردستان از سوی دولت تدبیر و امید خواند و گفت: استانداردسازی در رشد اقتصادی، کاهش زمان، سرعت عمل و کیفیت کالا و خدمات تاثیر بسزایی دارد.