لزوم تحویل موقت ساختمان‌های عمومی منوط به تاییدیه‌ی پایان کار

قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه‌ی کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا وخدمات گفت: تحویل موقت ساختمان‌های دولتی و عمومی منوط به داشتن گواهی تایید ایمنی آسانسور باشد‌.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، قادری عنوان کرد: نظام مهندسی ساختمان استان ارتباط سازنده‌ای با استاندارد دارد و می‌توان از توان و تخصص مهندسان جوانی که در این زمینه تحصیل کرده‌اند در استانداردسازی استفاده کرد.

وی افزود: شهرداری‌ها موظفند با استاندارد همکاری‌های لازم را داشته باشند در غیر این صورت به آن‌ها تذکر داده خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی بیشتر میان اعضای کارگروه تصریح کرد: جلسات بیشتری باید بین استاندارد، نظام مهندسی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دفتر فنی استانداری کردستان برگزار شود.

قادری در پایان در خصوص شرکتهای بازرسی کننده در حوزه‌ی ایمنی و استاندارد بیان کرد: متاسفانه تعداد این شرکتها کم است و باید شرکتهای ارائه دهنده در حوزه‌ی بازرسی آسانسور در سطح استان افزایش یابد.

در ادامه کلی وند معاون دادستان در امر پیشگیری از وقوع جرم سنندج با تایید سخنان مدیرکل استاندارد کردستان گفت: در بحث حقوق شهروندی از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد و در حوزه ی کاری تا جایی که جان شهروندان حائز اهمیت است اقداماتی انجام گرفته شده و درخصوص استانداردسازی آسانسور، پارکها، شهربازیها، زمینهای بازی مهدکودکها و مدارس، مراکز سرپوشیده و جایگاه های CNG نیز ازهیچ همکاری دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: ما به عنوان سرباز این نظام خواهشمندیم در راستای حفظ حقوق شهروندان نه تنها در بحث استانداردسازی بلکه در تمام زمینه ها جهت رفع مشکل شهروندان همکاری های لازم را داشته باشید.