مدیرکل استاندارد استان کردستان خبر داد؛ ثبت 589 مورد باسکول همکف در کردستان

مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: 589 باسكول همکف در سطح استان توسط  اداره کل استاندارد استان کردستان ثبت شده که از این تعداد 580 مورد کنترل شده و 9 مورد آن هنوز کنترل نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان اظهارکرد: از تعداد 589 مورد باسکول همکف در استان 97 باسکول متعلق به شهرستان سنندج است که 94 مورد آن كنترل شده و سه مورد آن كنترل نشده است.

وی افزود: در شهرستان سقز 96 مورد باسكول  ثبت شده در استاندارد داریم که 95 مورد آن كنترل شده و يك مورد آن كنترل نشده است.

مدیرکل استاندارد استان کردستان خاطرنشان کرد: در شهرستان بيجار نیز 79 مورد باسكول در استاندارد ثبت شده است که 75 مورد آن كنترل شده و چهار مورد آن كنترل نشده است.

لهونیان افزود: در شهرستان مريوان 72 مورد باسكول ثبت شده است که از این تعداد71 مورد آن كنترل شده و يك مورد هنوز كنترل نشده است.

وی اظهار داشت: در شهرستانهای كامياران 51 باسكول، دهگلان 46 باسکول، دیواندره 55 باسکول، قروه 72 باسکول و بانه 21 باسکول ثبت شده است که همه آن ها تحت كنترل هستند.

مدیرکل استاندارد استان کردستان در ارتباط با کنترل باسکول های همکف تصریح کرد: یکی از اهداف کنترل این اوزان، کالیبره کردن و اخذ برچسب استاندارد می باشد، هدف از کالیبراسیون ایجاد نظامی مؤثر به منظور کنترل صحت و دقت پارامترهای مترولوژیکی دستگاه‌های آزمون و وسایل اندازه‌گیری و کلیه تجهیزاتی است که عملکرد آنها بر کیفیت فرایند تاثیرگذار می‌باشد. این کار به منظور اطمینان از تطابق اندازه گیری‌های انجام شده با استانداردهای جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در پایان تأکید کرد: دستگاههای اندازه گیری باید به طور دوره‌ای کالیبره شوند و برای تجهیزات کالیبره شده گواهی کالیبراسیون صادر و ضمیمه دستگاه ‌گردد.