مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: حضور نیروی ثابت در مرز باعث بالا رفتن ارائه کیفیت خدمات استاندارد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، در دیدار مدیرکل استاندارد کردستان با فرماندار بانه، لهونیان مدیرکل استاندارد وظایف گسترده استاندارد را از جمله نظارت بر واحدهای تولیدی، کنترل بازار، آزمون دوره ای ترازوها و باسکولهای مورد استفاده برشمرد و گفت: باید بازرسی های ویژه ای در زمینه ی آرد و نان، شهربازی و مصالح ساختمانی انجام گیرد و این بازرسی ها باید افزایش یابد.

مدیرکل استاندارد کردستان به الزامی بودن گواهی ایمنی تمامی شهربازی های سطح شهر اشاره کرد و از فرماندار بانه در این خصوص درخواست همکاری لازم را کرد و بیان داشت: با توجه به اهمیت سلامت شهروندان، ارگان های مرتبط نیز باید همکاری های لازم را داشته باشند.

وی در مورد تاییدیه ایمنی ساختمان های دارای آسانسور افزود: با توجه به مکاتبات متعددی که این اداره با شهرداری در خصوص عدم صدور پایان کار تا دریافت گواهی ایمنی استاندارد انجام داده متاسفانه تاکنون شهرداری در این خصوص همکاری لازم را نداشته است.

منصور لهونیان تاکید کرد: برای بالا رفتن کیفیت خدمات استاندارد به حضور نیروی ثابت در مرز نیازمندیم و در این راستا نیاز به تامین نیرو در مرز و شهرستان داریم.

مدیرکل استاندارد استان کردستان در پایان از فرماندار بانه خواست تا در استاندارد سازی شهربازی ها، آسانسور، طلا و اوزان سبک با اداره کل همکاری کنند.