مرز سیرانبند مرکز مذاکره با دولت عراق است

استاندار کردستان در مراسم افتتاحیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران در کردستان، گفت: رعا یت ضوابط استاندارد در یک معنای کلی حفاظت از جان و منابع ملی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان: عبدالمحمد زاهدی اظهار داشت: عدم رعایت ضوابط استاندارد و خرید کالای خارجی، درآمد و دارایی مردم ما را از بین می برد.

وی در ارتباط با شعار کمپین " کالای استاندارد ایرانی می خرم" عنوان کرد: این شعار مصداق و مفهموم بارزی برای حمایت استاندارد از تولیدکنندگان داخلی و عدم خرید کالاهای خارجی توسط مصرف کنندگان ایرانی است.

استاندار با اشاره به دو مرز رسمی کشور در استان کردستان، اظهار داشت: در استان کردستان دو مرز رسمی سیرانبند و باشماق وجود دارد که مرز باشماق از لحاظ صادرات و واردات سومین مرز کشوراست.

زاهدی تصریح کرد: مرز سیران بند در بانه مرکز مذاکره با دولت مرکز عراق و دولت آن را به رسیمت شناخته است اما مبادلات مرزی در این مرز انجام نمی شود.

وی به پنج مقر کولبری و 17 هزار کولبر بیمه شده در کردستان اشاره کرد وخاطر نشان کرد: تاسیس منطقه آزاد تجاری در مریوان در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود و در صورت تصویب در مجلس بسیاری از مشکلات استان رفع خواهد شد.