مشکلات استانداردسازی تله سیژ و تله اسکی پیست اسکی نسارشهرستان بیجار بررسی شد به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، جلسه با حضور فرماندار شهرستان بیجار و رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی ، مدیرکل استاندارد ، مدیرکل راه و شهرسازی ، مدیرکل ورزش و جوانان تشکیل شد.
زندیه فرماندار شهرستان بیجارضمن خوشامدگویی و تشکر از توجه کردن به مشکلات شهرستان، در خصوص پیست اسکی شهرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه پیست اسکی شهرستان بیجار به صورت برف و چمن است، می‌تواند علاوه بر اینکه مکانی جهت تفریح همشهری های بیجاری و استانی باشد به منطقه ای با جاذبه گردشگری فراوان تبدیل شود.
در ادامه ملکی مدیرکل راه و شهرسازی استان درباره مشکلات پیست اسکی و رفع این مشکلات توضیحاتی داد.
لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان نیز عنوان کرد: در سال 1393 تجهیزات کابل‌ راهها از جمله تله‌کابین، تله‌سیژ از سوی سازمان ملی استاندارد اجباری و به صورت مکتوب به اداره ورزش و جوانان شهرستان اعلام شد.
وی اظهار داشت: اداره کل استاندارد و نمایندگی مستقر در شهرستان بیجار آماده هرگونه همکاری در خصوص استاندارد نمودن تله سیژ نصب شده می باشد.
در ادامه نصرالهی زاده درباره طولانی بودن اجرای پروژه پیست اسکی و مشکلات بوجود آمده برای آن، همچنین عدم تلاش برای رفع مشکلات، اظهار تأسف کرد و بیان داشت: چرا جوانان این دیار باید از استفاده ی این امکانات محروم بمانند.
وی افزود: باید با جدیت مشکلات مربوط به استانداردسازی تله سیژ و همچنین مشکلات آبیاری چمن پیست اسکی با همکاری ادارات استاندارد، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب شهری و روستایی و شهرداری شهرستان حل شود.