نشست فرماندار کامیاران با مدیر کل استاندارد کردستان

مسائل و مشکلات استاندارد در بخش های مختلف در کامیاران طی نشستی با حضور مسعود روحانی فرماندار و منصور لهونیان مدیرکل استاندارد کردستان مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار کامیاران در این جلسه که ظهر دوشنبه 4 بهمن ماه برگزار شد ، با خیر مقدم وتقدیر از حضور مدیر کل استاندارد در کامیاران گفت : نظارت و بازرسی و کنترل در زمینه های مختلف ضروری است.

مسعود روحانی افزود : بازرسی و نظارت بر اساس استانداردهای مشخص باعث کار آمدی بیشتر ، تحقق اهداف و برنامه ها و شناخت را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد : رعایت استانداردهای لازم در زمینه های مختلف می تواند موجب بهره وری ، رضایت مندی و بالابردن کیفیت خدمات شود.

روحانی بر لزوم نظارت و بازرسی کارشناسان استاندارد از صنوف مختلف تاکید و اظهار کرد : فرمانداری کامیاران آمادگی لازم به منظور همکاری در جهت اجرای برنامه های سازمان استاندارد و جمع آوری کالاهای غیر استاندارد در این شهرستان را دارد.

وی اظهار داشت :  تولید و عرضه محصولات غیر استاندارد باعث ضررهای غیرقابل جبران خواهد بود و نظارت و بازرسی مداوم باعث اطمینان خاطر مصرف کننده و تقویت اصناف خواهد شد.

فرماندار کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد با آگاهی بخشی به مردم بتوان به نتایج مطلوب رسید.

در ادامه این نشست  منصور لهونیان مدیر کل استاندارد کردستان گفت : در 10 ماهه اول سال 328 مورد بازرسی از اصناف و 112 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی کامیاران صورت گرفته است.

مدیرکل استاندار کردستان ضمن تاکید لازم مبنی بر تولید محصولات استاندارد افزود : موافقت شده با همکاری اداره صنعت ، معدن وتجارت و اصناف، پروانه تولید کنندگانی که استانداردهای لازم را رعایت  نکنند به مدت 6 ماه تعلیق و جلوی عرضه کالاهای فاقد کیفیت گرفته شود.

وی از دیگر وظایف اداره استاندارد را بازرسی اوزان عنوان نمود و تصریح کرد: در استان 500 دستگاه باسکول سنگین وجود دارند که بصورت مداوم کنترل می شود و در اوزان سبک نیز بایستی در سال 2 بار کنترل لازم انجام و گواهی کالیبراسیون صادر شود که این آمادگی وجود دارد با همکاری اصناف اقدامات لازم انجام شود.

لهونیان در ادامه تصریح کرد: بر اساس مصوبه سازمان ملی استاندارد استفاده از ترازوهای چینی ممنوع و اگر در جایی استفاده شود جمع آوری خواهد شد.

مدیرکل استاندارد کردستان در خاتمه خواستار استفاده از مصالح ساختمانی و شن و ماسه استاندارد در ساخت و سازها در این شهرستان شد.