نظارت شبانه روزی سازمان استاندارد بر بازار در نوروز 96

حسن زاده رییس اداره‌ی نظارت بر اجرای استاندارد گفت: در ایام نوروز 96 به صورت مستمر از مراکز عرضه ی کالاهای مصرفی بازرسی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان:، حسن زاده عنوان کرد: در پی اجرای برنامه سازمان ملی استاندارد و تاکید رییس سازمان مبنی بر حضور مستمر بازرسان و کارشناسان ادارات کل استاندارد استانها در بازار شب عید و نوروز 96، کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد و نمایندگی‌های استاندارد در کلیه شهرستان‌های استان از 15 اسفند 1395 لغایت 15 فروردین 1396 به طور مستمر از مراکز عرضه کالاهای مصرفی بازرسی کردند.

وی افزود: این بازرسی‌ها در قالب 36 گشت مشترک با نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت تعزیرات حکومتی، مراکز بهداشت شهرستان‌ها، اصناف و شهرداری‌ها انجام شده است.

حسن زاده اظهار داشت: در این بازرسی‌ها در مجموع 418 مرکز صنفی بازرسی شده و حدود 150 کیلوگرم کالای تاریخ مصرف گدشته شامل انواع شکلات، کلوچه و شیرینی و سس گوجه فرنگی معدوم شد و بیش 3 هزار کیلوگرم قند بسته بندی شده به دلیل ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد توقیف شد.

به گفته‌ی وی همچنین 38 دست لنت ترمز و مقدار زیادی سس گوجه فرنگی و نمک خوراکی به علت نداشتن علامت استاندارد توقیف و جمع آوری شد و مسئولین واحدهای عرضه کننده این محصولات به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. در مجموع 53 قلم کالای غیر استاندارد و یا تاریخ مصرف گذشته توقیف یا معدوم شد ، 84 مورد تذکر و اخطار به واحدهای صنفی داده شد.