هدف استاندارد حمایت از سلامتی شهروندان است

سجادی مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان مریوان گفت: در این ماه مبارک، بازرسی ها به صورت گشتهای مشترک و ویژه از سطح بازار در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، سجادی  به نظارت هر چه بیشتر و دقیقتر بازرسی ها در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران با بازرسی هایی که از سطح بازار و واحدهای تولیدی به صورت مستمر انجام میدهد همواره به فکر سلامتی شهروندان بوده و این نظارت ها در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بیش از پیش انجام شده است تا از هرگونه آسیبی به سلامتی شهروندان عزیز جلوگیری گردد.

وی با اشاره به اینکه هدف استاندارد حمایت از سلامتی شهروندان است افزود:  با توجه به اینکه حفظ سلامتی مردم برای سازمان ملی استاندارد ایران بسیار مهم است، این سازمان  بازرسی ها را  با همکاری مرکز بهداشت و سازمان صنعت معدن و تجارت به صورت مشترک و مستمر انجام میدهد و در همین راستا اداره کل استاندارد کردستان نیز با همکاری دستگاه های اجرایی مذکور از قنادی ها و واحدهای صنفی سطح بازار شهرستان مریوان در قالب گشت مشترک، بازرسی کرد.

سجادی در ادامه گفت:  در بازرسی های انجام شده مقادیر زیادی محصولات تاریخ مصرف گذشته از جمله  ۶۰ عدد آبمیوه در بسته بندی شیشه، ۴۰ عدد ژله ،۴۰ عدد بکینگ پودر و ۵ کیلو شکلات به ارزش ۱۵۳۲۰۰۰ ریال کشف، جمع آوری  و معدوم شد.

مسئول نمایندگی استاندارد در مریوان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع علاوه بر توضیح نکات بهداشتی برای صاحبان اصناف، در ارتباط با علامت استاندارد و اهمیت درج این علامت روی محصول به همراه کد ده رقمی و سامانه ی پیامکی 10001517 توضیحاتی داده شد.

سجادی در پایان از مردم خواست جهت حفظ سلامتی و امینی خود، هنگام خرید محصول به ویژه مواد غذایی، حتما به تاریخ تولید و انقضاء و وجود علامت استاندارد به همراه کد ده رقمی توجه کنند.