پلمب 13 مورد آسانسور اماکن عمومی و دولتی در کردستان

منصور لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان از پلمب 13 مورد آسانسور ساختمان های اماکن دولتی و عمومی در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان گفت: در راستای دستور سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بازرسی ادواری آسانسور ساختمان‌های دولتی و عمومی استان کردستان، در بهمن ماه امسال تعداد 13 آسانسور ساختمان‌های اماکن دولتی و عمومی  به دلیل عدم  ایمنی و منطبق نبودن با استاندارد های لازم پس از بازرسی توسط بازرسان شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران پلمب شد.

 وی با اشاره به مشکلات موجود در استانداردسازی آسانسور افزود: متاسفانه برخی از ادارات و اماکن عمومی همکاری لازم را در استانداردسازی آسانسور منصوبه با اداره‏‌کل ندارند و قبل از دریافت تائیدیه ایمنی از  آسانسور استفاده می‌کنند.

لهونیان در خصوص شرکت‌های بازرسی تائید صلاحیت شده‌ی استاندارد در حوزه آسانسور در کردستان خاطرنشان کرد: در استان تعداد 5  شرکت بازرسی و نمایندگی تائید صلاحیت شده‌ی سازمان ملی استاندارد ایران فعالیت دارند که اقدام به بازرسی و کنترل آسانسورهای منصوبه در ساختمان‏ها می‏کنند.

 وی در پایان تصریح کرد: با هماهنگی هایی که با شهرداری ها انجام شده صدور پایان کار ساختمان منوط به دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور شده است