پژوهش های جهاددانشگاهی کاربردی و فناورانه است

چیا سهراب نژاد، رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان با اشاره به امکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این نهاد، گفت: ما آمادگی داریم از این امکانات در جهت کمک به توسعه و شکوفایی اقتصادی در استان استفاده کنیم و امیدواریم در قالب همکاری با اداره کل استاندارد به اهداف مورد نیاز   دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی کردستان از نظر فضای آموزشی امکانات مناسبی در اختیار دارد، گفت: با توجه به سابقه این نهاد علمی ارتباطات مناسبی هم با اساتید و متخصصان داریم که می‎توانیم از این ظرفیت بسته به نیازهای آموزشی در استان استفاده کنیم.

سهراب نژاد با بیان اینکه امکانات پژوهشی جهاد دانشگاهی می‎تواند در خدمت رشد اقتصادی در استان قرار بگیرد، افزود: تفاوت پژوهش‎های جهاد دانشگاهی با سایر پژوهش‎های انجام شده در سطح کشور این است که این پژوهش‎ها بازار محور است و برای ما مهم است که در نهایت ایده‎ها تجاری سازی شده و پژوهش‎ها به تولید منجر شود که این مهم هم زمینه مناسبی برای همکاری ما اداره کل استاندارد است.

در ادامه منصور لهونيان مدير كل استاندارد ضمن تاكيد بر همكاري با جهاد دانشگاهي بيان کرد: در زمينه‌ی تدوين استانداردهاي ملي به ویژه موارد مربوط به توليدات دانش بنيان و برگزاري دوره‌هاي آموزشي مورد نياز مديران كنترل كيفيت، پتانسيل خوبي جهت همكاري وجود دارد.

لهونیان در پایان بر تاييد صلاحيت آزمايشگاههاي جهاد دانشگاهي به عنوان آزمايشگاه همكار استاندارد تاكيد داشت.