کاکی: فاکتورهای طلا باید در اختیار مشتریان قرار گیرد

گشت مشترک مبارزه با قاچاق کالا وارز، با هدف حمایت از حقوق مصرف کننده و همچنین مبارزه با قاچاق احتمالی طلا توسط نمایندگان استاندارد، اماکن و صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیواندره صورت گرفت.

در همین راستا سیروس کاکی نماینده استاندارد در ارتباط با ساماندهی فاکتورهای طلا عنوان کرد: فاکتور طلافروشان سطح شهر ساماندهی می شود و مردم باید از جزییات خرید و مشخصات طلا و جواهر اطلاع داشته باشند.

وی افزود: در فاکتور جدید که با همکاری کمیته استانی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی گردیده، تمامی مشخصات از جمله؛ نوع طلا، ساده و نگین دار بودن، قیمت کلی طلای خریداری شده، کُد سازنده و علامت استاندارد، قیمت بروز طلا، شناسنامه طلا، محل ساخت، اُجرت ساخت و عیار برای خریدار شفاف سازی شده است.

کاکی اظهار داشت: این طرح با هدفِ حمایت از حقوق مصرف کننده، مبارزه با قاچاق احتمالی طلا و شفاف سازی معاملات طلا در بازار اجرا می شود و در همین راستا فاکتورهای متحد الشکل طراحی گردیده که در اختیار تمامی طلافروشان سطح شهر قرار داده شده است.

نماینده استاندارد در شهرستان دیواندره در پایان تصریح کرد: در گشت امروز به تمامی طلافروشان تاکید شد، این فاکتورها در هنگام فروش، باید تکمیل شود و در اختیار مشتری قرار گیرد.