گسترش آموزش فرهنگ استاندارد در کردستان

مدیرکل استاندارد استان کردستان در دیدار خود با فرماندار دیواندره به گسترش ترویج و آموزش فرهنگ استاندارد در استان کردستان اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان،  فرماندار دیواندره در این نشست با اشاره به بافت سنتی شهرستان؛ به تعامل بیشتراداره استاندارد با واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: اداره استاندارد در جلسات و کارگروههای شهرستان به ویژه کارگروه آرد و نان و اقتصاد مقاومتی نقش بسیار موثری داشته و عملکرد نمایندگی استاندارد این شهرستان در خصوص ترویج و آموزش استاندارد در سطح شهرستان رضایت بخش بوده است.

جعفر توان اظهار داشت: مردم هنگام خرید کالا باید توجه خاصی به وجود علامت استاندارد و تاریخ مصرف محصول داشته باشند و این مهم باید نمود بیشتری در زندگی مردم داشته باشد.

مدیر کل استاندارد استان کردستان نیز ضمن تشکر از فرماندار دیواندره به دلیل همکاری با نمایندگی استاندارد دراین شهرستان، گفت: خوشبختانه عملکرد استاندارد کردستان در سطح استان بسیار خوب بوده و در افتتاح و راه اندازی دفاتر استاندارد سازی رتبه ی دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

منصور لهونیان با اشاره به تدریس و آموزش برنامه های آموزشی تهیه شده توسط استاندارد کردستان در سطح کشور افزود: آموزش و ترویج استاندارد در سطح مدارس، دانشگاهها و ادارات و همچنین تریبون نمازهای جماعت در حال گسترش هست و این اداره کل از هیچگونه تلاشی جهت آموزش و ترویج بیشتر استاندارد در دیواندره دریغ نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: بازرسی های انجام شده  توسط نمایندگی استاندارد در دیواندره باید با آموزش و راهنمایی واحدهای تولیدی و اصناف همراه باشد زیرا رویه ی استاندارد کردستان تعامل با واحدهای تولیدی همگام با رعایت استاندارد های لازم است و به جهت رعایت حقوق شهروندان بایستی کیفیت و استاندارد سازی سرلوحه ی کار واحدهای تولیدی باشد.

در ادامه نماینده استاندارد در شهرستان دیواندره به ارائه گزارش عملکرد اداره کل  در شش ماهه ی اول امسال پرداخت و گفت:  در شش ماهه اول امسال ۴۶ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی؛ ۴۱ مورد نمونه برداری؛۱۶۰ مورد بازرسی از بازار که ۱۵ مورد توقیف و اعلام جرم و ۲۰ مورد تذکر صادر شده؛۱۲ مورد گشت مشترک آرد ونان، ۵ مورد گشت مشترک عرضه ی فلزات گرانبها، چهار مورد گشت مشترک پارک و زمین های بازی، یک مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای مصالح ساختمانی، دو مورد گشت مشترک ساماندهی مراکز عرضه ی کپسول گاز مایع توسط این نمایندگی انجام شده است.