گشت مشترک بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان سروآباد

در راستای حمایت از حقوق و سلامت شهروندان، در فروردین ماه ۹۷، گشت مشترک بازرسی از نانوایی‌های شهرستان سروآباد با حضور کارشناسان استاندارد، شبکه بهداشت و صنعت معدن و تجارت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، احمدی‌زاد نماینده استاندارد در شهرستان سروآباد گفت: این بازرسی به منظور کنترل وضعیت کیفی آرد و نان، استاندارد بودن نوع نمک مصرفی، رعایت نکات بهداشتی، گران‌فروشی و کم فروشی انجام گرفت.

وی افزود: در این بازرسی‌ها مواردی همچون دارا بودن استاندارد و تطابق نوع آرد مصرفی با محصول تولیدی، رعایت زمان قرنطینه و خواب آرد در کارخانه قبل از تحویل به نانوایی ها، مرغوبیت و استاندارد بودن نوع نمک مصرفی، لزوم استاندارد بودن دستگاه های پخت نان و سایر موارد بهداشتی به نانوایی ها آموزش و  تذکرات لازم داده شده است.

احمدی‌زاد همچنین تصریح کرد: تمامی دستگاه های پخت نانوایی‌ها می بایست دارای علامت استاندارد بوده و سیستم حرارت دهی آنها از نوع غیر مستقیم باشد زیرا پخت نان با حرارت مستقیم مغایر با ضوابط استاندارد بوده و سلامت مصرف‌کننده را به خطر می‌اندازد و ضروریست که  نانوایی ها از دستگاه های پخت نان با حرارت غیرمستقیم استفاده نمایند.