گشت مشترک بازرسی کولر آبی در کردستان

گشت مشترک بازرسی از کولرهای آبی در فروردین ماه سال جاری با حضور نمایندگان استاندارد و صنعت، معدن و تجارت از دو محل عرضه لوازم خانگی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، شاهین جاهد کارشناس استاندارد بیان کرد: در این بازرسی ها بیشترین توجه به دارا بودن برچسب انرژی روی محصول می باشد که خوشبختانه در این خصوص هیچگونه عدم انطباقی در مراکز بازدید شده دیده نشد.

جاهد در خصوص اطلاعات مربوط به برچسب انرژی افزود: برچسب انرژي صفحه‌اي حاوي اطلاعات مربوط به معيارها و مشخصات فني در هر محصول و مقايسه آن با معيارها و مشخصات فني است که اطلاعات مندرج برروي برچسب بايد به صورت خوانا و واضح باشد.

وی تصریح کرد: شهروندان عزیز توجه داشته باشند که برچسب بايد هم برروي دستگاه و هم برروي كارتن بسته بندي در محلي نصب شود كه به راحتي قابل رويت باشد.

 

جاهد در پایان جهت راهنمایی بیشتر شهروندان به مشخصات دقیق برچسب که شامل: علامت استاندارد و نام برچسب ؛ شاخص بازده انرژي ؛ ظرفيت دستگاه (برحسب كيلو وات تا دو رقم اعشار)؛ نسبت بازده انرژي (تا دو رقم اعشار)؛ نوع دستگاه؛ نوع چگالنده دستگاه؛ نام شركت توليد كننده و مدل محصول اشاره کرد و از شهروندان درخواست کرد حتما به این موارد هنگام خرید محصول توجه کنند.