یکی از نماد‌های استاندارد آینده‌نگری است

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، با اشاره به شعار سال " استاندارد‌ها شهر‌ها را هوشمندتر می کند" عنوان کرد: یکی از نمادهای استاندارد آینده‌نگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل استاندارد استان کردستان، جهانبخش سنجابی ضمن تبریک روز جهانی استاندارد به تلاشگران این عرصه گفت:  اساس توسعه هر کشوری بر پایه، سه ضلع مثلث،  استانداردسازی، مدیریت کیفیت و رقابت‌پذیری است.

وی با اشاره به سه رویکرد در نظام استانداردسازی کشور افزود: این سه رویکرد شامل خوداظهاری، خود کنترلی ، دگر کنترلی و برون سپاری در استانداردسازی و تبدیل کردن استاندارد به مطالبه مردم می‌باشد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، با تاکید بر این که طبق اصل 24 سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی باید تمامی کالاها و خدمات مشمول استاندارد قرار گیرند اظهار داشت: حدود 80 هزار کالا و خدمات در کشور باید تحت پوشش استاندارد قرار گیرند و این امر فقط در سایه‌ی استانداردسازی تولیدات و تلاش همه تلاشگران این عرصه میسر می‌شود.

سنجابی عنوان کرد: روند استانداردسازی در کشور سیر روبه رشدی پیدا کرده و نظام استانداردسازی کشور در حال حاضر رو به پیشرفت است، در حال حاضر ایران در زمینه استانداردسازی رتبه 23 را در بین کشورهای جهان در سازمان بین المللی ایزو کسب کرده است که رتبه اول استانداردسازی در منطقه می‌باشد و مفتخریم که امسال تعداد 35 هزار استاندارد در کشور تدوین شده است.