‍ چرخ اقتصاد کشور با حمایت از تولید داخلی می چرخد

 در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر " حمایت از کالای ایرانی"، جلسه ای به همین منظور در اداره کل استاندارد استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان: با توجه به اهمیت نامگذاری سال 97 با شعار " حمایت از کالای ایرانی "، وظیفه ی خطیری برعهده ی سازمان هایی همچون استاندارد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

همچنین با تأکید مقام معظم رهبری دراین خصوص، آحاد ملت مورد خطاب قرار گرفته اند تا با حمایت از تولیداتِ فرزندانِ خودشان، چرخ اقتصاد و زندگی خانواده ی ایرانی را به حرکت در آورند چرا که چرخ اقتصاد کشور با حمایت از تولید داخلی می چرخد.

به همین منظور جلسه ای با حضور، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، مدیرکل استاندارد و معاون ارزیابی انطباق استاندارد کردستان در محل دفتر مدیرکل استاندارد تشکیل شد.

رضا میرزایی دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، ضمن اشاره به فعالیت های چشمگیر اداره کل استاندارد کردستان در سال 96 و تشکر از همکاری های این دستگاه با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: با توجه به اینکه فعالیت و مسئولیتهای این ارگان ارتباط تنگاتگی با شعار سال دارد، انتظار داریم این فعالیتها بیش از سال گذشته باشد تا حمایت هرچه بیشتر از تولیدات داخلی و کالای ایرانی تحقق یابد. رضا میرزایی ضمن تأکید براینکه صدا و سیما می تواند نقش بسیار مهمی در افکار عمومی داشته باشد، افزود: ما می توانیم جهت ترویج استاندارد و کالای ایرانی و همچنین تحقق شعار سال از ظرفیت صدا و سیما استفاده کنیم. در ادامه منصور لهونیان مدیرکل استاندارد کردستان عنوان کرد: سازمان ملی استاندارد ایران در تیر ماه سال 96 اقدام به راه اندازی پویشی با عنوان " کالای استاندارد ایرانی" کرد که خوشبختانه در سطح کشور به صورت گسترده ای اطلاع رسانی شد.

لهونیان افزود: اداره کل استاندارد کردستان نیز به صورت چشمگیری به ترویج این پویش، به ویژه میان دانش آموزان پرداخت، همچنین در سال 96، استاندار، فرماندران استان، معاونین استاندار و دیگر مقامات استانی، امامان جمعه، رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ماموستایان، مدیران کل دستگاه های اجرایی، مدیران عامل آزمایشگاه های همکار و واحدهای تولیدی، رییس و اعضای شورای استان و شهرستان ها، هنرمندان، ورزشکاران، دبیران آموزش و پرورش و دانش آموزان حمایت خود را با پیوستن به این پویش اعلام کردند.

وی در پایان آمادگی همکاری و فعالیت های هرچه بیشتر این دستگاه را در راستای تحقق شعار سال اعلام کرد.