جمع‌آوری بیش از ۳۰۰ کیلو مواد غذایی غیر قابل مصرف در دیواندره

سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره گفت: به منظور اجرای طرح نوروزی پایش بازار که از ۱۵ اسفند ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه داشت، بیش از۳۰۰ کیلو مواد غذایی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته در شهرستان دیواندره کشف و جمع‌آوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سیروس کاکی اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات کمیسیون ارتقای سلامت و امنیت غذایی و اجرای طرح نوروزی پایش بازار، گشت‌های مشترک بازرسی از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در شهرستان دیواندره  انجام شد.

وی عنوان کرد: متاسفانه در این بازرسی‌ها شاهد عرضه‌ی اجناس ته انباری و تاریخ مصرف گذشته در بازار بودیم و با تلاش و همکاری مرکز بهداشت مواد غذایی و خوراکی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته را که شامل پفک، چیپس انواع ادویه جات روغن های خوراکی، ماست، شکلات، سرکه، آبمیوه، کیک، بیسکویت، نوشابه، سس مایونز دوغ و عرقیات بود، ضبط و جمع‌آوری کردیم.

مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده‌ی هرگونه محصول تاریخ مصرف گذشته و غیرقابل مصرف به کارشناسان استاندارد و مرکز بهداشت این شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.