فراگیر شدن استاندارد در دهستان های کردستان

با اطلاع رسانی کارشناسان استاندارد کردستان در بازرسی از واحدهای صنفی دهستان و روستاهای این استان، خرید کالای استاندارد ایرانی در این مناطق فراگیر می شود.

به گزارش روابط عمومی استاندارد استان کردستان، نماینده استاندارد شهرستان سروآباد ضمن اشاره به اهمیت پویش "کالای استاندارد ایرانی میخرم" گفت: اهمیت خرید کالای استاندارد ایرانی بر هیچکس پوشیده نیست زیرا هر شهروند ضمن خرید یک کالای استاندارد ایرانی علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، از ورود کالاهای قاچاق و بی کیفیت نیز جلوگیری می کند.

تورج احمدی زاد در ادامه ی گفتگویش عنوان کرد: پویش " کالای_استاندارد_ایرانی_میخرم" از ابتدای تیرماه با ابتکار و اهتمام روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل سازمان ملی استاندارد و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال آغاز شده و در حال فراگیر شدن است، در همین راستا کارشناسان استاندارد نیز بر خود واجب دانسته اند به فراگیرتر شدن این امر، در بازرسی های ادواری از واحدهای صنفی، کمک کنند. کارشناسان استاندارد با برنامه های مشخص شده از طرف سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر کنترل بازار در هر استان، با اولویت مراکز بزرگ و فروشگاههای زنجیره ای، همچنین مراکز تعاونی روستایی و تمامی واحد های صنفی در دهستانها، این بازرسی ها را انجام می دهند.

وی افزود:  بازرسی اخیر نمایندگی استاندارد در شهرستان سروآباد از یکی از دهستان های بزرگ این شهرستان با نام حسین آباد صورت گرفت، در این بازرسی علاوه بر اطلاع رسانی به صاحبان اصناف در ارتباط با میزان اهمیت پویش " کالای استاندارد ایرانی میخرم" ، توضیح کامل درباره کالیبراسیون اوزان سبک (ترازوهای دیجیتالی)، کنترل محصولات مشمول استاندارد اجباری، تاریخ تولید و انقضا اجناس عرضه شده در واحدهای صنفی و خرید کالای ایرانی با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی داده شد.

نماینده استاندارد سروآباد در پایان خاطر نشان کرد: در این بازرسی ها مقداری محصولات تاریخ مصرف گذشته به ارزشی ریالی یک میلیون ریال توقیف و معدوم شد.