کشف 627 گرم طلای فاقد کد استاندارد در کردستان

مدیر کل استاندارد کردستان: در پنج ماه اول سال جاری 178 واحد صنفی طلا فروشی در استان مورد بازرسی قرار گرفت که 627 گرم طلای فاقد کد شناسایی در این گشت ها قیچی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان: منصور لهونیان در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: در سال 95 کار گروه طلا و جواهر استان کردستان 89 گشت در شهرستان های استان کردستان انجام داده است.

مدیرکل استاندارد کردستان با بیان اینکه در این گشت ها 561 واحد صنفی مورد بررسی قرار گرفته، اظهار داشت: در بررسی واحد های صنفی 836 گرم طلا فاقد کد شناسایی کشف و قیچی شده است.

به گفته وی ، بیشترین گشت در شهرستان بانه و بیشترین طلای کشف شده با 200 گرم در شهرستان سقز بوده است.

لهونیان با اشاره به اینکه در پنج ماه اول سال جاری نیز 32 گشت از 178 واحد صنفی مورد بررسی قرارگرفته،افزود: 627 گرم طلای فاقد کد شناسایی در گشت های سال جاری قیچی شده است که به نسبت سال گذشته بسیار بالا بوده است.

این مقام مسئول در ارتباط با فعالیتهای دیگر استاندارد کردستان اظهار داشت: یکی دیگر از فعالیتهای استاندارد کردستان برگزاری جشنواره "پیو ه ر" است که ‌در سال 95 در راستای برگزاری این جشنواره 500 اثر از تمام شهرستان ها و حتی روستا های دور افتاده استان کردستان در هشت محور به دبیر خانه جشنواره ارسال شد.