گشت مشترک بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان دیواندره

 در راستای حمایت از حقوق و سلامت شهروندان، در مرداد ماه سال جاری دو مورد گشت مشترک بازرسی نانوایی‌های شهرستان دیواندره با حضور کارشناسان فرمانداری، استاندارد، شبکه بهداشت و صنعت معدن و تجارت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، نماینده استاندارد در شهرستان دیواندره گفت: این بازرسی به منظور کنترل وضعیت کیفی آرد و نان، استاندارد بودن نوع نمک مصرفی، رعایت نکات بهداشتی، گران‌فروشی و کم فروشی انجام شد.

سیروس کاکی افزود: در طی دو ماه گذشته بازرسی از تمامی واحدهای خبازی سطح شهر صورت گرفته که در این بازرسی ها مواردی همچون دارا بودن استاندارد و تطابق نوع آرد مصرفی با محصول تولیدی، رعایت زمان قرنطینه و خواب آرد در کارخانه قبل از تحویل به نانوایی ها، مرغوبیت و استاندارد بودن نوع نمک مصرفی، لزوم استاندارد بودن دستگاه های پخت نان و سایر موارد بهداشتی به نانوایی ها آموزش و  تذکرات لازم داده شده است.

وی همچنین تصریح کرد: ۱۵ کیسه آرد لواش و تافتون که در واحدهای صنفی پخت سنگک برای پخت سنگک مورد استفاده قرار گرفته بود ضبط شد

نماینده استاندارد تاکید کرد: این واحدها باید از آرد سنگک استفاده کرده و به خاطر سفیدی رنگ نان نباید از آرد لواش و تافتون برای پخت استفاده کنند در غیر این صورت  ضبط خواهد شد.