یک هزار و 875 مورد بازرسی فنی در کردستان

مدیرکل استاندارد استان کردستان در جلسه‌ی شورای استاندارد از یک هزار و 875 مورد بازرسی فنی از واحدهاي توليدي، خدماتي و آزمايشگاهي و آسانسور و شهربازی در 11 ماه گذشته در کردستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان با اشاره به اینکه بازرسی از واحدهاي توليدي، خدماتي و آزمايشگاهي و آسانسور و شهربازی یکی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است،گفت: خوشبختانه اداره‌کل استاندارد کردستان توانسته  در 11 ماه گذشته به طور کامل از این واحدها بازرسی به عمل آورد.

وی افزود: در 11 ماه گذشته 294 مورد واحد تولیدی فعال تحت پوشش استاندارد کردستان قرار گرفت و تعداد فرآورده های تحت پوشش در استان نیز به 477 مورد رسید.

مدیرکل استاندارد کردستان در خصوص پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد اظهار داشت: در 11 ماه گذشته 63 مورد صدور پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد اجباري، 38 مورد تعلیق، 16 مورد ابطال و 15 مورد صدور مجوز پروانه در کردستان توسط این اداره‌کل انجام گرفته است.

لهونیان در پایان خاطر نشان کرد: مطابق ماده 16 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد تمامی دستگاه‌های اجرایی که به نوعی در صدور مجوز تولید کالا یا ارائه خدمات موضوع این قانون، مسئولیتی برعهده دارند، هنگام صدور مجوز، باید متقاضیان را ملزم به رعایت استانداردها و مقررات فنی مربوطه کنند.

گفتنی است در پایان جلسه، اعضای شورای استاندارد حمایت خود را با پیوستن به پویش " کالای استاندارد ایرانی می خرم" به خرید کالای استاندارد ایرانی اعلام کردند.